Covid-19 hayatımıza girmesiyle heryeri kitlemiş Covid-19 un bulaşıcı etkisinden dolayı insanların yoğun şekilde bir araya geldiği toplantılar, etkinlikler, düğünler yapılması sakıncalı hale gelince hepsi iptal edilmişti.
 
Bu süreçten etkilenenlerden biri de siyaset oldu. Ak parti kongre sürecinde pandemiden büyük yara almıştı.Bir çok ilçe ''sandık önümüzden alındı'' desede genel olarak bir kabullenme söz konusuydu.Her gün atama, genel merkezden bir ses bekleyen adaylar son günlerde gelen haberlerle umutlandı.
 
Ak Parti Bursa, Tekirdağ, Yozgat ve Muş il başkanlıklarına önceki günlerde atamalar yapıldı. Bu illere diğer kongresi yapılmayan İlçe ve illerin de ekleneceğini söylendi. Trabzon’da kongresi yapılmayan tek ve en büyük İlçe olan Ortahisar İlçe başkanlığına bugünlerde atama yapılası bekleniyor. 
 
Aslında daha önceden Ortahisar İlçe başkanlığı ile ilgili bir karar verilmiş ve atama yapılacaktı. Ancak bölge koordinatörü Rize Milletvekili ve Teşkilat başkan yardımcısı Muhammet Avcı’nın covid-19 testinin pozitif çıkması sonucu bu süreç ertelenmişti. Bölge koordinatörü olan Muhammet Avcı iyileşip görevinin başına döndüğü ve atamaları genel merkeze bildirerek duyuracağı söyleniyor.
 
Mevcut başkan Temel Altunbaş ‘ın görev süresi dolup yeniden devam edemeyeceği belli olduktan sonra ister istemez yerini yeni başkan ve yönetimine devrederek bırakmak istiyor.Altunbaş'ın vedalarınıda yaptıkdan sonra tekrardan göreve devam etmesinin huzursuzluğunu yaşadığı bize gelen bilgiler arasında.Süreç uzadıkçe ve mevcut adaylarda, hemde Altunbaş'da huzursuzluğun artacağı bir gerçek.
 
İşte bu ortamda ismi geçen adaylar sessizliğe bürünmüş iken sosyal medyada bir paylaşım dikkatimizi çekti. İl başkan Yardımcısı ve Ortahisar İlçe başkan adaylığını açıklayan Halil İbrahim Demirtaş partide geçmişte yaptığı görevleri hatırlatarak teşkilat tecrübesiyle göreve talip olduğunu belirten paylaşımlar yapmaya başladı. Diğer adaylardan ses çıkmazken sadece Halil İbrahim Demirtaş’ın bu çıkışı anlamlı. Acaba bir işaret mi almıştı. Yoksa bir öngörü mü bilmiyoruz ama hangi sebep ile olursa olsun bu çıkışı farklılığını ortaya koydu.
 
 Demirtaş atanır mı bilemem ama en şanslı adaylardan biri olduğunu düşünüyorum. Kim olur sorusuna gelince bizim daha önceki yazılarımızı takip edenler bilirler ki bu isimler Ortahisar belediye başkan yardımcısı Selahattin Çebi, Büyükşehir belediye meclis Üyesi Mehmet Karaoğlu, Ortahisar meclis Üyesi Hüseyin Canım, İl Başkan yardımcısı ve siyasi hukuk işleri başkanı Hasan Dilekoğlu ve İl başkan Yardımcısı Halil İbrahimDemirtaş. Bu isimlerden biri bir kaç gün içinde İlçe başkanı olarak atanır.