Turkcell Süper Kupa'da Sivasspor'u 4-0 mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor'da Ahmet Ağaoğlu, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Ahmet Ağaoğlu, Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak istediklerini ve bunu başaracıklarına inandığını belirterek, "Sezona kupayla başladık umarım devamı gelir. En büyük hedef Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak. Finansal ve sportif açıdan çok önemli. Bizim şanssızlığımız eleme maçları oynayacak olmamız, bize denk geldi. Play-off'u geçip Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalacağımıza eminim. Diğer kulüplerin yapmış olduğu transferler taraftarlarımız veya camiamızda soru işaretleri oluşturmuş olabilir. Şampiyon olmuş, oturmuş bir takım var. 2 oyuncu ayrıldı, 5 takviye yaptık. 1-2 transferi daha gerçekleştirip önümüzde bakacağız." dedi.

abdullah-avcı-uğurcan-çakır-ahmet-ağaoğlu-1000x700

Abdullah Avcı'yla iyi bir kimya yakaladıklarını belirten Ağaoğlu, "Yönetim olarak 4 senedir görevdeyiz. 4 yıllık bir bilanço ortaya koyacak olursak en fazla puan toplayan, en fazla galibiyet alan, en fazla kupa kazanan ve en az malubiyet alan takımız. Bugünle birlikte 4. kupamızı aldık. Kupa sayısında da öne geçtik. Sıkıntılı bir sürecin içerisinden bugünlere geldik. Hocamız gelince kimya tamamen tuttu. Başarı kovalayan bir takıma başarıyı kovalayan bir teknik direktör geldi. Kentin Abdullah hocayla ve yönetimle kimyası örtüştü. İstikrar çok önemli. Kadro istikrarı, teknik heyet istikrarı önemli. Başkan olarak daha çok kalayım da demiyorum bunu." açıklamasında bulundu.

Ahmet Ağaoğlu ayrıca, "Taraftarlarla ilgili şöyle söyleyeyim. Trabzon'da kupa töreni yaptık. Stadyumda 50-60 bine yakın seyrici vardı. Sonra ligin son maçıdan Altay'la burada oynadık, 80 bine yakın taraftar vardı. 20 saat içinde herhangi bir kulüp tanımıyorum ki tribünlere bu kadar çok seyirciyi toplasın. Farklı bir kulübüz, farklılığımız da bunun gibi ince detaylardan kaynaklanıyor."