Haberlobi - Spor Servisi // Süper Lig'in lideri Trabzonspor, transferde elini hızlı tutarak birçok mevkisinde alternatifli bir karo kurmayı başardı. Avcı'nın söylediği transferlerin yanı sıra geleceğe yatırım amaçlı genç oyuncuları da kulübe katan Bordo-Mavili kurmaylar stoper transfer konusunda çıkmaza girdi.

Görüşülen isimlerden Ömer Toprak, Samet Akaydın ve Kaan Ayhan ile masaya oturan Trabzonsporlu kurmaylar oyuncuları ikna etse de kulüplerin yüksek bonservis taleplerini karşılayamadı. Bu gelişmelerin ardından Abdullah Avcı, 'transfer yapmış olmak için, transfer yapmayacağım' diyerek yönetimin içini ferahlattı.

Edgar Ie'nin uzun süreli sakatlığı sonrasında sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilirken elde 4 stoper orjinli oyuncu kaldı. Deneyimli teknik adam, sezonun geri kalanında 'Stefano Denswil - Vitor Hugo' ikilisine bolca şans vermeyi planlıyor. İki ismin Kasımpaşa maçındaki kritik hamlelerini beğenen Avcı, 'geride Ahmetcan Kaplan ve Taha Altıkardeş var. Onların da performansını görmek istiyorum' dedi.

Sezonun geri kalanında iki genç oyuncuya da şans vermeyi planlayan Abdullah Avcı, "Gerekirse Dorukhan Toköz'ü de orada oynatırım. Beşiktaş'ta o bölgede denemiştim" dedi.