Trabzonspor taraftarları,  bu haftaki Karagümrük maçı öncesi, Teknik Direktör Abdullah Avcı’dan bir idmanı açmasını istedi. Ancak Avcı taraftaların talebine Avcı'dan olumlu yanıt gelmedi. Kulüpten gelen bilgiler göre taraftarın çağrısı medya departmanı tarafından Avcı’ya iletildi.. Edinilen bilgilere göre; Abdullah Avcı şimdilik bu taleplere sıcak bakmıyor. Nedeni ise; şampiyonluk garantilendikten sonra Avcı'nın tüm idmanları taraftara açacak olması.

TRABZONSPOR PORTEKİZ’DE MANŞET

Şampiyonluk için gün sayan Trabzonspor, Avrupa basınının da gündeminde. Portekiz’in A Bola gazetesi Trabzonspor’un şampiyonluk yolculuğunu ‘İpekyolu’ndan Şampiyonluk yoluna’ manşetiyle değerlendirdi.

Nuno Raposo imzalı haberde, Trabzonspor’un İstanbul takımlarına karşı yeniden devrim yapmak üzere olduğu belirtildi. ‘Karadeniz TSunamisi şampiyon olmaya hazırlanıyor’ spotunun ardından ‘Her meydanda, her sokakta ve köşede, Trabzonspor'un sembolleri ve bayraklarıyla şehir süslendi. Bordo-Mavi renkler her yerde fethedilmek üzere olan şampiyonluk için şehir hazır durumda’ ifadelerine yer verildi.

Fotospor 

abdullah-avcı-1000x700-7-nisan