Haberlobi - Spor Servisi // Dünya Kupası Elemeleri'nde Cebelitarık'ı 6-0'la geçen Millilerimiz, Norveç'in de berabere kalması ile grupta ikinci sıraya yükseldi.

Milli Takımımız 16 Kasım Salı günü Karadağ ile adeta final maçına çıkacak.

Hollanda - Norveç maçına bakmadan rakibini yenmek isteyen Ay-Yıldızlılar'da sakatlık problemi yaşanıyor.

Ozan Tufan, Ozan Kabak gibi isimlerin yanı sıra Cengiz Ünder'in sakatlanarak kadrodan çıkartılması sonrasında gözler Abdülkadir Ömür'e çevrilmişti. Ömür'ün de sakatlığı sonrasında Cebelitarık maçında Ümit Milli Takım'dan A takıma çıkartılan Barış Alper Yılmaz kanatta görev aldı. Ortalama bir performans sergileyen Yılmaz'ın yerine Karadağ maçında iyileşen Abdülkadir Ömür'ün oynaması bekleniyor.

Ömür için bugün kritik gün. Stefan Kuntz, yetenekli oyuncunun Karadağ maçında oynayıp oynamayacağının bugün belli olacağını açıkladı.

Deneyimli teknik adam öte yandan Trabzonspor'dan Yusuf Sarı ve Mecipol Başakşehir'den Tolga Ciğerci'nin de bugün takıma katılacağını açıkladı.

İşte Kuntz'un açıklamaları:

”Önümüzdeki günlerde mümkün olduğunca hızlı bir şekilde toparlanmaya çalışacağız ki tüm kadromuz eksiksiz olarak bir sonraki maça hazır olsun. Yarın duruma bakmamız gereken Abdülkadir, Cengiz ve Ozan’a da bakacağız. Tolga’yı da sonradan dahil ettik. Yusuf Sarı da bize eşlik edecek. Onlar bize eşlik edecek ki Karadağ’a giderken kadromuz sağlam olsun”