Yönetim Kurulu Başkanı Başhekim Genel Cerrah Op. Dr. Ayhan ÇAĞILCI Haberlobi’ye konuştu.

İLK AMELİYATI BEN YAPTIM

İşte öne çıkan sözleri: 

Trabzon Özel 7M Hastanesi; 2020 yılının şubat ayında hasta kabulüne benimle birlikte başladı.  Ben bu kuruluşun ilk doktoruyum, ilk cerrahıyım ve ilk ameliyatı yapan kişiyim. Bundan da gurur duyuyorum. Ayrıca bundan önce de Kaşüstü Eğitim Araştırma Hastanesi'nde de ilk guatr ve kıl dönme ameliyatını ben yapmıştım. Başhekimlik yaptığım Sürmene Devlet Hastanesi'nde yeni ameliyathane kurulduğunda da ilk ameliyatı ben yaptım. Yani özetle burası benim ilk ameliyat yaptığım üçüncü hastane. İlklere imza atmaya devam ediyorum. Hızlı bir şekilde geliştik ve büyüdük. 

KAÇ KİŞİ ÇALIŞIYORLAR?

Sağlık hizmet alanımızın 75 yatak kapasitesi, 14 yeni doğan, 11 ilişkin yoğun bakımız, ameliyathanemiz, 29 uzman hekimimiz, 110 sağlık çalışanı dahil toplam 200'den fazla personelle hizmet vermekteyiz.

YURT DIŞINDA OFİSİMİ VAR

Uluslararası hasta bakımı sertifikası aldık. Sağlık bakanlığından kabul edildi. Özellikle Gürcistan olmak üzere dünyanın her yerinden Arap yarımadasından da dahil tüm hastaları kabul ediyoruz. Sözleşmelerimizi imzaladık. Hastanın turizmini de yapmaya başladık. Altyapılarımızı uzun zamandır hazırlamıştık. Gürcistan Batum'da poliklinik ofisimiz mevcuttur. 7 gürcü ekibimiz ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

GÜNDE 18 SAATİM HASTANEDE GEÇİYOR 

14 Kasım 2021'de bu hastanenin başhekimi oldum ve 1 ay sonra da hastanenin hissedarı olmak nasip oldu. Şimdi de hastanenin Yönetim Kurulu Başkanıyım, Genel Cerrah Uzmanıyım, Başhekimiyim ve Doktoruyum. 24 saatlik günümün 16 ile 18 saat arasını hastanede geçiyorum. Hatta eşim Dr. Figen Hanım da hastanemizin iç hastalıkları uzmanıdır. Onunla birlikte burada çalışmaktayız. Burası bizim ikinci evimiz. Gece gündüz hizmet etmeye devam ediyoruz.

ZAMAN KAYBININ ÖNÜNE GEÇTİK

Cildiye polikliniğine bağlı saç ekim merkezimiz hizmet vermeye başlamıştır. Girişimsel radyoloji tarafından varis tedavilerimiz var ve gerek yurtiçi gerek yurt dışı hastalara hizmet sunmaktayız. Hastalarımız rahatlıkla randevu alıp bütün işlemlerini gün içerisinde halledebiliyor. Zaman kaybı yaşamıyor. Yılların tecrübeli doktorlarla kadromuz hizmet vermeye devam ediyor.

HASTANEMİZ ÖDÜL ALDI

Bu hastane 3. yılında da yapılan ameliyatlarla birçok ilke imza attık. Hastalarımızı şifaya kavuşturduğumuz için de sivil toplum örgütü tarafından takdir edilip yılın hastanesi ve yılın cerrahi ödülünü aldık.