New York'ta Türkevi saldırganı Giresunlu Recep Akbıyık yakalandı New York'ta Türkevi saldırganı Giresunlu Recep Akbıyık yakalandı

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı Ramazan pidesi ve ekmek fiyatları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Balcı'nın açıklamaları şu şekilde:

'300 GRAMI 10 LİRA OLACAK'

"Geçen yıl azami Türkiye'de uygulanan pide fiyatının 300 gramın 6 lira olduğunu görüyoruz. Bu sene Türkiye genelinde azami uygulanacak fiyata bakacak olursa 300 gramı 10 lira olarak uygulanacak, kg fiyatı 33 liraya denk geliyor. Pide fiyatlarında yüzde 60 fiyat değişikliği meydana gelmiş oluyor.

En makul seviyede vatandaşa ulaşılması konusunda gerekli fedakarlığı yaptığımızı söyleyebiliriz. İllerde farklılık arz etmekte totale baktığımızda hiçbir yerde kg 33 liranın üzerinde olmayacaktır.

'YÜZDE 62 ARTIŞ OLDU'

Pidenin kg bu sene 31 lira ile 33 lira arasında değişiklik göstermiş oluyor. Her ildeki odakalarımız kendi maliyet hesabını yaparak tarifesini almış oluyor. Tarifenin dışında bir uygulama söz konusu olmamıştır. Bunun geçen sen de kıyaslayacak olursak geçen seneye oranda pidenin kg fiyatı 21 lira iken bu sene 30-33 lira seviyesinde olmuş oluyor. Bu da yüzde 62 artış olduğunu göstermektedir.