Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon’un gündeminde yer alan dolmuş modernizasyonu ile ilgili verilen kararı, düzenlediği basın toplantısı ile açıklamıştı.

Aldıkları kararla 729 adet 10+1 dolmuşu, 12+1 koltuk kapasiteli 689 yeni dolmuşa çevirdiklerini belirten Başkan Zorluoğlu, Trabzon’un izlenebilir ve denetlenebilir bir dolmuş sistemine kavuştuğunu belirtmişti.

Hatta Trabzon halkının sürekli problemi olan klimanın tüm araçlarda mecbur olduğu belirtilmiş Araç standartları, şoför standartlarına dikkat edileceği vurgulanarak yeni araçlar tanıtılmıştı.

Yeni araçlara binen vatandaşlar girişteki ayak koyma yeri,aracın yüksek ve havadar olması ile oldukça mutlu oldu.Tekli koltuklar yalnız binen bayanlar için tercih edilirken pandemi için ayrık tutulmalarıda çok iyi düşünülmüş.

Yolcular öndeki tekerlekli sandalye yerine bırakılan boşluğun biraz büyük bırakıldığını düşünürken arka koltuk mesafelerinin ordan ayrılacak yerle biraz daha açılabileceğini düşünüyor. Bizler yazları açık kapı ile serinlemekden bu seviyeye geçilmesine oldukça sevindik hatların da düzeltilmesi ile Trabzon çok daha yaşanabilir bir şehir olabilir.